Управління Держземагентства у Василівському районі Запорізької області
Понеділок, 21.07.2025, 18:04
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід
Меню сайту
Категорії розділу
Новини законодавства [3]
Статистичні дані [3]
Корисна інформація [12]
Фукціонування сайту [1]
Наше опитування
Оцініть функціонал сайту
Всього відповідей: 7
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2014 » Грудень » 04
Експерти з Нідерландів представили українським фахівцям теорію та практику планування землекористування у сільській місцевості, а також принципи реєстрації земель та прав на землю у країнах ЄС.

Навчальний курс для українських спеціалістів та керівників різних ланок територіальних органів земельних ресурсів відбувся у Києві в останніх числах листопада в рамках проекту Твіннінг. Захід відбувся за участю фахівців з кадастру та урядової служби управління земельними і водними ресурсами Нідерландів Марка ван Хейне та Джеральди Вестерфельд, а також німецького експерта Єви Хельрігель.

У робочих групах українським фахівцям представили інформацію щодо шляхів спрощення процедури землеустрою, наповнення системи Державного земельного кадастру та покращення міжінституційної співпраці у сфері земельних відносин. Було обговорено питання зниження витрат на підготовку документації із землеустрою.

У ході практичних занять був розглянутий досвід Нідерландів, де загальна площа земель у державній власності становить 543 тис. га, або 16% від загальної площі країни. При цьому безпосередньо уряд розпоряджається майже 497 тис. га, а провінції, муніципалітети – 46 тис. гектарів. У Нідерландах для ефективного землекористування розробляються плани зонування, невід’ємною частиною яких є нормативно-правові акти, що регулюють діяльність на цій території, карта, на якій відображено як існуючі об’єкти, так і ті, спорудження яких передбачається, а також обов’язковим є обґрунтування намірів та цілей розвитку визначеної території. Такі плани розробляються на 10-15 років з оновленням та переглядом раз на півроку. Повноваження вносити незначні зміни належать місцевій раді.

Крім того, обговорювався досвід Східної Німеччини, де зафіксовані випадки розташування жилих помешкань поза межами населених пунктів, що характерно і для України. За інформацією німецького експерта Єви Хельрігель, власникам таких помешкань заборонено добудовувати інші споруди на належній їм території, а також розширювати домогосподарства.

Українські фахівці, у свою чергу, констатували, що ідеї просторового планування в Україні знаходять усе більше прихильників, а тому досвід голландської та німецької сторін є особливо актуальним.

Довідково:

Державне агентство земельних ресурсів України спільно з Урядовою службою управління земельними і водними ресурсами Королівства Нідерландів, Товариством з управління та реалізації земель Федеративної Республіки Німеччина, Міністерством сільського господарства Литовської Республіки реалізує проект Європейського Союзу Твіннінг щодо розвитку земельних відносин в Україні. Загальною метою проекту є удосконалення управління землями сільськогосподарського призначення в Україні як стимул для розвитку економіки та допомога у розробленні земельної та аграрної політики, удосконалення існуючого законодавства та інституційної бази із землеустрою і управління земельними ресурсами відповідно до найкращих практик ЄС, а також підвищення професійної спроможності фахівців.
Категория: Корисна інформація | Просмотров: 240 | Добавил: Admin | Дата: 04.12.2014 | Комментарии (0)

Форма входу
Пошук
Календар
«  Грудень 2014  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Архів записів
Кадастровий номер
Кадастровий номер земельної ділянки – це індивідуальний цифровий код (номер) земельної ділянки, що не повторюється на всій території України, присвоюється земельній ділянці з метою її ідентифікації та зберігається за нею протягом усього часу існування такої ділянки.

На даний момент кадастровий номер присвоюється земельній ділянці під час єдиної державної реєстрації земельної ділянки. Окремою процедури по визначенню кадастрового номеру не існує.
Інформація
ПУБЛІЧНА КАДАСТРОВА КАРТА

Закон України "Про доступ до публічної інформації"
Відділ Держземагентства у Василівському районі © 2025