Управління Держземагентства у Василівському районі Запорізької області
П`ятниця, 25.07.2025, 16:08
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід
Меню сайту
Категорії розділу
Новини законодавства [3]
Статистичні дані [3]
Корисна інформація [12]
Фукціонування сайту [1]
Наше опитування
Оцініть функціонал сайту
Всього відповідей: 7
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Корисна інформація
На виконання доручення Віце-прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана щодо запровадження заходів реформування сфери земельних відносин в Україні, спрямованих на забезпечення прозорості земельних відносин і розширення повноважень місцевих рад, фахівці землевпорядної служби Запорізької області направили до органів місцевого самоврядування 101 запит про можливість надання дозволу на розроблення документації із землеустрою. Про це повідомило Головне управління Держземагентства в області.

Органи місцевого самоврядування надали позитивну відповідь на 10 запитів, крім того, 65 запитів вважаються погодженими за принципом мовчазної згоди. Стосовно чотирьох – місцева влада висловила негативне ставлення. На розгляді в місцевих радах залишаються 22 запити.

Загалом від фізичних і юридичних осіб до Головного управління надійшло 178 заяв про надання дозволів на розроблення документації із землеустрою. На сьогодні через відсутність повного пакету документів, неможливість визначення місцерозташування земельної ділянки та з інших причин до органів місцевого самоврядування не може бути подано необхідні запити щодо 77 з цих заяв.

Як відомо, на виконання доручення Віце-прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана наказом від 15.10.2014 № 328 “Про введення в дію рішень колегії Держземагентства України від 14.10.2014” начальникам головних управлінь Держземагентства в областях, м. Києві за зверненнями юридичних та фізичних осіб щодо відведення земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, які не перебувають у їхньому користуванні, що надходитимуть з 15 жовтня 2014 року, доручено забезпечити обов’язкове направлення на розгляд місцевих рад питань щодо розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності на етапі надання згоди на розроблення відповідної документації із землеустрою.

А саме: під час розгляду клопотань про надання дозволів на розроблення документації із землеустрою щодо земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності необхідно надсилати органам місцевого самоврядування (сільським, селищним, міським радам) за місцем розташування земельної ділянки запити про висловлення позиції щодо можливості надання дозволу на розроблення документації із землеустрою, на підставі якої зазначені земельні ділянки можуть бути передані у власність або користування. До запиту додавати копії клопотань та графічних матеріалів до них.

У запиті необхідно зазначати прохання до відповідного органу місцевого самоврядування протягом десяти календарних днів з дня отримання запиту письмово висловити позицію із зазначеного питання та поінформувати орган місцевого самоврядування, що відсутність протягом зазначеного строку мотивованих заперечень є мовчазною згодою на надання дозволу на розроблення відповідної документації із землеустрою.

У разі надходження у десятиденний строк від органу місцевого самоврядування мотивованих заперечень стосовно надання дозволу на розроблення документації із землеустрою щодо земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, які безпосередньо передбачені законом, зокрема частиною сьомою статті 118 та частиною третьою статті 123 Земельного кодексу України, заявникові буде відмовлено у задоволенні відповідного клопотання.

Якщо ж у десятиденний строк відповідний орган місцевого самоврядування письмово або за замовчанням погодить (не надасть мотивованих заперечень) надання дозволу на розроблення документації із землеустрою щодо земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності або надасть заперечення, які суперечать вимогам чинного законодавства, розгляд клопотань заявників буде забезпечено у встановленому порядку.
Категория: Корисна інформація | Просмотров: 304 | Добавил: Admin | Дата: 27.11.2014 | Комментарии (0)

На черговому засіданні Громадська рада при Держземагентстві України розглянула низку законопроектів, розроблених відомством. Громадські активісти схвально висловилися про необхідність розробки і прийняття Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення складу, змісту та порядку погодження документації із землеустрою”, який дасть можливість врегулювати питання розроблення та затвердження певних видів землевпорядної документації, що до цього часу не були врегульовані земельним законодавством.

Також позитивні відгуки громадськості отримав законопроект, прийняття якого сприятиме активізації проведення земельних торгів.

Активісти обговорили проект закону, яким скасовується необхідність розроблення проектів землеустрою щодо еколого-економічного обґрунтування сівозмін та впорядкування угідь. На думку експертів прийняття законодавчої норми в такій редакції може негативно вплинути на збереження та відновлення родючості ґрунтів. Однак експерти Держземагентства пояснили, що внесенням змін до Типового договору оренди щодо розрахунку збитків при погіршенні властивостей використовуваної земельної ділянки суттєво підвищиться відповідальність орендарів за збереження родючості ґрунтів. Такі пропозиції розробників викликали схвальні відгуки членів Громадської ради.

Запропоновані Держземагентством зміни до Закону України “Про Державний земельний кадастр” щодо вдосконалення надання адміністративних послуг представники громадськості визнали недостатніми і такими що не виключають корупційну складову. Досі залишається неврегульованим питання належного доступу нотаріуса до системи Державного земельного кадастру. Отже, представники громадськості вирішили спільно з розробниками законопроекту доопрацювати документ і підготувати конструктивні пропозиції щодо його удосконалення.

Під час розгляду питання щодо внесення змін до Конституції України стосовно децентралізації державної влади було прийнято рішення рекомендувати Держземагентству включити до робочої групи з опрацювання пропозицій до цих змін члена Громадської ради Олександера Коваліва.

– Напрацювання спільних рішень представників влади і громадськості сприятиме удосконаленню державної політики у сфері земельних відносин та розвитку громадянського суспільства, – зазначив голова Громадської ради Анатолій Вовк.

Джерело інформації: land.gov.ua

Категория: Корисна інформація | Просмотров: 208 | Добавил: Admin | Дата: 10.06.2014 | Комментарии (0)

« 1 2
Форма входу
Пошук
Календар
«  Липень 2025  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Архів записів
Кадастровий номер
Кадастровий номер земельної ділянки – це індивідуальний цифровий код (номер) земельної ділянки, що не повторюється на всій території України, присвоюється земельній ділянці з метою її ідентифікації та зберігається за нею протягом усього часу існування такої ділянки.

На даний момент кадастровий номер присвоюється земельній ділянці під час єдиної державної реєстрації земельної ділянки. Окремою процедури по визначенню кадастрового номеру не існує.
Інформація
ПУБЛІЧНА КАДАСТРОВА КАРТА

Закон України "Про доступ до публічної інформації"
Відділ Держземагентства у Василівському районі © 2025